Monitor gamingowy do 600 zł

Monitor gamingowy do 600 zł pozwoli nam stworzyć idealny zestaw do komfortowego grania. Jak go wybrać i na co zwrócić uwagę – wyjaśniamy w poniższym artykule.

Monitor gamingowy do 600 zł – po co?

Gry komputerowe w dzisiejszych czasach to już nie tylko pusta rozrywka, kojarząca się z nastolatkami. Na rynku znajdziemy mnóstwo wartościowych produkcji, z których radość czerpią nawet dorośli. Co więcej, wiele gier komputerowych stało się uznawanymi dyscyplinami sportowymi, co sprawia, że staramy się ciągle zwiększać swoje osiągnięcia.

Monitor gamingowy do 600 zł Ranking
Jaki Monitor gamingowy do 600 zł?
Ranking najlepszych >>>

Choć amatorowi do grania wystarczy zwykły komputer, to wytrawni gracze kompletują zestawy dające możliwie najlepsze parametry podczas rozgrywki. Jednym z elementów, poprawiających jakość gry przy rozsądnym budżecie, może być dobry monitor gamingowy do 600 zł.

Monitor gamingowy do 600 zł – tylko do komputera?

Okazuje się, że monitor gamingowy do 600 zł sprawdzi się nie tylko w połączeniu z komputerem. Wiele osób wybiera go także do połączenia z konsolami. W grach, w których najważniejszy jest czas reakcji (na przykład strzelankach), to bardzo dobry pomysł, ponieważ monitor gamingowy do 600 zł może reagować nawet 5 razy szybciej niż telewizor.

Jeśli zdecydujemy się na zakup monitora gamingowego do 600 zł do konsoli, upewnijmy się, że posiada on wejście HDMI.

Monitor gamingowy do 600 zł
Monitor gamingowy do 600 zł / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Ranking i opinie

Matryca w monitorze gamingowym do 600 zł

W monitorach dostępnych na rynku spotkamy się z kilkoma rodzajami matryc:

  1. VA,
  2. TN,
  3. IPS.

Matryca VA charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i czerni, ale wydłużonym czasem reakcji. Sprawdzi się w monitorach gamingowych do 600 zł, jeśli gramy w gry, w których duże znaczenie odgrywa dobry obraz, na przykład RPG z rozbudowanym, imponującym światem, ale raczej nie nadaje się do zręcznościówek.

Dużo krótszy czas reakcji, ale jednocześnie gorsze odwzorowanie barw znajdziemy w monitorach gamingowych do 600 zł. To jednak najczęstszy wybór w tym budżecie, ponieważ pozwala na swobodne granie i duże osiągnięcia w zręcznościówkach.

Matryca IPS jest stosunkowo szybka, a do tego daje duże kąty widzenia, a do tego świetne odwzorowanie kolorów. Okazuje się najlepszym wyborem, ale jeśli szukamy jej pośród monitorów gamingowych do 600 zł, to znajdziemy tylko kilka modeli, w dodatku z dość długim czasem reakcji.

Jaki monitor gamingowy do 600 zł wybrać i kupić?

Poza matrycą, przy wyborze dobrego monitora gamingowego do 600 zł, musimy wziąć pod uwagę także inne parametry urządzenia.

Należą do nich:

  • Czas reakcji,
  • Częstotliwość odświeżania,
  • Rozdzielczość,
  • Przekątna ekranu,
  • Kontrast.
Jaki Monitor gamingowy do 600 zł
Jaki Monitor gamingowy do 600 zł wybrać? Opinie i ranking

Jaki czas reakcji w monitorze gamingowym do 600 zł?

Czas reakcji w monitorze gamingowym do 600 zł określa, ile czasu minie od naszego ruchu myszką do pojawienia się jego efektów na ekranie. W dobrych urządzeniach nie przekracza on 5 milisekund, jednak najlepsze monitory gamingowe do 600 zł mogą się pochwalić czasem reakcji już na poziomie 1 milisekundy. Taka nieznaczna różnica ma bardzo duże znaczenie przy grach zręcznościowych.

Zobacz też jaki monitor 144Hz do 500 zł wybrać.

Częstotliwość odświeżania ekranu monitora gamingowego do 600 zł

Czym jest tajemnicza częstotliwość odświeżania ekranu, podawana w Hertzach? Najprościej mówiąc, jest to ilość obrazów, które jest w stanie wyświetlić dobry monitor gamingowy w ciągu jednej sekundy. Im wyższa, tym lepiej, ponieważ rozgrywka staje się bardziej płynna, a nasz czas reakcji się skraca, gdyż dostrzegamy więcej szczegółów.

Dobre monitory gamingowe do 600 zł powinny móc się pochwalić częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie co najmniej 75Hz, a nawet więcej. Dzięki temu w ustawieniach gry możemy zaznaczyć wyświetlanie w większej liczbie klatek na sekundę.

Rozdzielczość monitora gamingowego do 600 zł

Dobry monitor gamingowy do 600 zł powinien mieć proporcje ekranu 16:9 lub 16:10, co pozwoli nam dostrzec wiele szczegółów po bokach. Sprawdźmy, jaką rozdzielczość warto wybrać.

Czym w ogóle jest rozdzielczość? Z reguły podaje się ją w pikselach, czasem używa się też nazwy określonego standardu. W najlepszych monitorach gamingowych do 600 zł możemy się spotkać ze standardem FullHD, czyli 1920 do 1080 pikseli. W zakładanym budżecie nie mamy raczej co liczyć na monitor 4K.

Jaka przekątna monitora gamingowego do 600 zł?

Przekątna ekranu w monitorze gamingowym do 600 zł to fizyczny rozmiar ekranu, podawany w calach. W zakładanym budżecie znajdziemy świetne urządzenia od 21 do 24 cali. Im większa przekątna, tym bardziej komfortowa rozrywka, gdyż dostrzegamy więcej szczegółów.

Kontrast w monitorze gamingowym do 500 zł

Dobry monitor gamingowy do 500 zł powinien się cechować możliwie wysokim kontrastem, ponieważ wtedy ekran wyświetla wierniejszy obraz, na który po prostu lepiej się patrzy. Podczas porównywania parametrów, zwracajmy uwagę przede wszystkim na kontrast statyczny, ponieważ dynamiczny nie daje nam realnego pojęcia o możliwościach urządzenia.

Jaki monitor gamingowy do 600 zł jest najlepszy?

By znaleźć najlepszy monitor gamingowy do 600 zł, musimy się zastanowić, w jakie gry najczęściej gramy i czy zależy nam na maksymalnie szybkim czasie reakcji, czy może kilka milisekund nie ma aż takiego znaczenia, a liczy się jakość obrazu.

Niezależnie od tego, najlepszy monitor gamingowy do 600 zł powinien posiadać szereg możliwości regulacji. Powinniśmy móc ustawić go na wysokości wzroku, zmienić jego kąt względem biurka, odchylając górną krawędź do tyłu lub do przodu, a także przekręcić go w prawo lub w lewo. Dzięki temu mamy szanse zapewnić sobie ergonomiczną pozycję nawet podczas długiej rozgrywki.

Najlepszy Monitor gamingowy do 600 zł
Najlepszy Monitor gamingowy do 600 zł

Gdzie kupić monitor gamingowy do 600 zł?

Dobry monitor gamingowy do 600 zł możemy kupić w stacjonarnym markecie RTV, ale także w sieci. Do popularnych producentów należą AOC, Asus, Acer, BenQ, Philips, Dell, Samsung i inni.

Monitor gamingowy do 600 zł – opinie

Wiele osób potwierdza, że dobry monitor gamingowy do 600 zł może zmienić oblicze rozgrywki. Zakup, choć nie generuje dużych kosztów (w porównaniu do innego sprzętu komputerowego), to poprawia komfort grania, a to najważniejsze.

Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń z takimi urządzeniami. Jaki model wybraliście i dlaczego? Czekamy na Wasze opinie o monitorach gamingowych do 600 zł.

Monitor gamingowy do 600 zł / Ranking najlepszych

Zobaczcie, jakie rozwiązania sprawdziły się u innych graczy! Prezentujemy ranking najlepszych monitorów gamingowych do 600 zł z uwzględnieniem najchętniej kupowanych modeli.

2.
Philips 223V5LHSB2/00 21,5" czarny
Monitor gamingowy do 600 zł Philips
3.
Samsung F24T350 Czarny (LF24T350FHUXEN)
Monitor gamingowy do 600 zł Samsung
4.
Philips 222V8LA/00 Czarny
Monitor gamingowy do 600 zł Philips
6.
Asus VS197DE 19" czarny
Monitor gamingowy do 600 zł Asus
8.
AOC 22B1H 23,6" czarny
Monitor gamingowy do 600 zł AOC
10.
Samsung C24F390FH 24" czarny (LC24F390FHUXEN)
Monitor gamingowy do 600 zł Samsung

« || »2022

Tematy: