Monitor gamingowy do 500 zł

Monitor gamingowy do 500 zł to element zestawu komputerowego, umożliwiający nam wygodną i sprawną grę, a także osiąganie dobrych wyników. Szczególnie polecamy go osobom, które nie mają zbyt dużego budżetu, ale chętnie sięgają po gry zręcznościowe, strzelanki lub prowadzą rozgrywki online.

Nasz artykuł podpowiada, jaki monitor gamingowy do 500 zł jest najlepszy i na które jego cechy warto zwrócić uwagę. Zachęcamy więc, by przed zakupem się z nim zapoznać.

Monitor gamingowy do 500 zł Ranking
Jaki Monitor gamingowy do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest monitor gamingowy do 500 zł?

Wszyscy wiemy, że monitor gamingowy do 500 zł służy do wyświetlania obrazu przekazywanego mu przez komputer. Jako że ma służyć do gier, jego podstawą jest dobre odwzorowanie grafiki, również w nowych produkcjach, a także błyskawiczne działa i reaguje na polecenia.

Monitor gamingowy do 500 zł
Monitor gamingowy do 500 zł – gdzie kupić? / Ranking najlepszych / Opinie i cena

Jaki monitor gamingowy do 500 zł wybrać i kupić?

Znalezienie najlepszego monitora gamingowego do 500 zł wymaga nieco wiedzy. W tak małym budżecie nie możemy co prawda liczyć na najwyższe możliwe parametry, ale powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Przekątną ekranu,
  • Rozdzielczość,
  • Rodzaj matrycy,
  • Jasność ekranu,
  • Czas reakcji,
  • Częstotliwość odświeżania,
  • Montaż.

Sprawdź też monitor gamingowy do 600 zł.

Przekątna ekranu w monitorze gamingowym do 500 zł

Zacznijmy od formatu ekranu, który warto wybrać w monitorze gamingowym do 500 zł. Najlepiej sprawdzają się tu monitory panoramiczne o proporcjach 16:9. Raczej odradzamy 4:3, gdyż pole widzenia może być zbyt wąskie, by grać komfortowo.

A co z przekątną ekranu? Podaje się ją w calach. Wielkość monitora gamingowego do 500 zł zależy od naszych upodobań, jednak generalna zasada jest taka, że im on większy, tym wygodniejszą oferuje rozgrywkę. Na mniejsze decydujmy się więc tylko wtedy, gdy naprawdę nie mamy miejsca w mieszkaniu na duże biurko.

Najlepszy monitor gamingowy do 500 zł może mieć nawet przekątną 27 cali, jednak większość modeli mieści się w zakresie od 19 do 24 cali.

Rozdzielczość monitora gamingowego do 500 zł

Czym jest rozdzielczość w monitorze gaminowym do 500 zł? Inaczej możemy ją opisać jako liczbę pojedynczych punktów, z których składa się obraz. W najlepszych modelach możemy spotkać rozdzielczość Full HD, która dla proporcji ekranu 16:9 wynosi 1920 na 1080 pikseli. Daje to dużą szczegółowość wyświetlanego obrazu i niezłą ostrość.

Rodzaj matrycy w monitorze gamingowym do 500 zł

Najbardziej rozpowszechnioną matrycą wśród tanich monitorów gamingowych do 500 zł jest typ TN. Cenimy ją nie tylko ze względu na niską cenę, ale także bardzo krótki czas reakcji i małe opóźnienie. Niestety, oferuje gorszą jakość od pozostałych, a także mniejsze kąty widzenia, co może być problemem, gdy naszą rozgrywkę obserwuje zza naszych pleców kilka osób.

Niektóre monitory gamingowe do 500 zł posiadają matrycę IPS. Oferuje ona lepszą czerń i kolory oraz szeroki kąt widzenia, ale musimy się liczyć z nieznacznie wydłużonym czasem reakcji. Z tego powodu polecamy ją do gier, gdzie niekoniecznie refleks jest ważny, a my chcemy sobie zapewnić ciekawe doznania wizualne, na przykład w przypadku RPG-ów.

Zobacz monitor do 600 zł.

Jasność ekranu w monitorze gamingowym do 500 zł

Jasność to kolejny ważny parametr monitora gamingowego do 500 zł, który bywa często pomijany. Zupełnie niesłusznie, gdyż znacząco wpływa na jakość rozgrywki – szczególnie, jeśli komputer mamy w nasłonecznionym pomieszczeniu. Monitor z dużą jasnością oferuje jasny, dobrze widoczny obraz nawet wtedy, gdy pada na niego bezpośrednio światło słoneczne. Dodatkowym atutem w takim przypadku będzie również matowa powłoka.

Czas reakcji monitora gamingowego do 500 zł

Czas reakcji to moment od wydania polecenia, na przykład kliknięcia myszką czy wciśnięcia klawisza, do pojawienia się efektów na ekranie. W przypadku monitorów gamingowych do 500 zł każdy ułamek sekundy jest na wagę złota i pozwala nam osiągać lepsze wyniki, dlatego to niezwykle ważne.

Najlepsze monitory gamingowe do 500 zł mogą się pochwalić czasem reakcji krótszym niż 1 milisekunda, jednak nawet do 3 milisekund w tym budżecie będzie całkiem znośnym osiągnięciem. Powinniśmy jednak odrzucić monitory reagujące wolniej niż w 5 milisekund.

Częstotliwość odświeżania monitora gamingowego do 500 zł

To kolejna ważna kwestia, którą rozważamy przy zakupie najlepszego monitora gamingowego do 500 zł. Częstotliwość podaje się w Herzach i jest to wartość podpowiadająca nam, ile razy ekran jest odświeżany w ciągu jednej sekundy. W dużym uproszczeniu, liczba Herzów odpowiada klatkom na sekundę.

Jaki Monitor gamingowy do 500 zł
Jaki monitor gamingowy do 500 zł wybrać? Sprawdź ranking, opinie i ceny

Dlaczego częstotliwość jest tak ważna? Dzięki szybkiemu odświeżaniu w monitorze gamingowym do 500 zł jesteśmy w stanie błyskawicznie dostrzec zagrożenie, na przykład przeciwnika, i na nie zareagować, poprawiając swoje wyniki. Wszystko rozbija się więc o wspomniane już ułamki sekund, mające wpływ na rozgrywkę. W najlepszych monitorach gamingowych do 500 zł częstotliwość odświeżania wynosi na ogół od 75 do 144 Herzów.

Sprawdź również monitor do 500 zł.

Montaż monitora gamingowego do 500 zł

Zwykle monitor gamingowy do 500 zł stawia się na podstawce i umieszcza na biurku. Noga powinna być stabilna, lecz jeśli mamy małe biurko i brak perspektyw na postawienie większego, warto zadbać, by nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Na rynku istnieje także całkiem spora grupa dobrych monitorów gamingowych do 500 zł, które możemy powiesić na ścianie.

Jaki monitor gamingowy do 500 zł jest najlepszy?

Niezależnie od tego, czy szukamy monitora gamingowego do 500 zł do konsoli, czy do komputera, chcemy mieć dobry i niezawodny sprzęt. Powinniśmy więc dobrać go do swoich potrzeb, jak również rodzaju gier, w które zamierzamy grać. W najlepszych monitorach gamingowych do 500 zł możemy spotkać dodatkowe funkcje, na przykład głośniki, wejścia USB i HDMI, mikrofon, filtr światła niebieskiego, redukcję migania ekranu.

Gdzie kupić monitor gamingowy do 500 zł?

Wiemy już, jakie parametry może mieć monitor gamingowy do 500 zł, ale gdzie go znaleźć? Najlepszy stosunek jakości do ceny czeka na nas w Internecie, choć w dużych marketach ze sprzętem komputerowym również powinniśmy coś znaleźć.

Najlepszy Monitor gamingowy do 500 zł
Najlepszy monitor gamingowy do 500 zł

Producenci dobrych monitorów gamingowych do 500 zł to na przykład Samsung, HP, Philips, AOC, LG, Acer, Asus, Dell, iiyama, BenQ, Fujitsu i inni.

A może monitor z HDMI do 300 zł?

Monitor gamingowy do 500 zł – opinie

Co skłania Was do zakupu takiego urządzenia i które parametry są dla Was najważniejsze? A może jesteście w stanie polecić konkretny model w tym budżecie? Czekamy na Wasze opinie o monitorach gamingowych do 500 zł.

Monitor gamingowy do 500 zł / Ranking najlepszych

W naszym rankingu najlepszych monitorów gamingowych do 500 zł znajdziesz najchętniej wybierane modele z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zachęcamy, by przemyśleć je podczas zakupów.

2.
Philips 223V5LHSB2/00 21,5" czarny
Monitor gamingowy do 500 zł Philips
3.
Samsung F24T350 Czarny (LF24T350FHUXEN)
Monitor gamingowy do 500 zł Samsung
5.
Asus VS197DE 19" czarny
Monitor gamingowy do 500 zł Asus
7.
AOC 22B1H 23,6" czarny
Monitor gamingowy do 500 zł AOC
10.
Philips V-line 221V8LD/00
Monitor gamingowy do 500 zł Philips

« || »2022

Tematy: