Monitor gamingowy 240hz 4k

Monitor gamingowy 240hz 4k to świetnych rozmiarów urządzenie, które służy głównie graczom gier komputerowych. Właśnie ze względu na swoje parametry, które idealnie nadają się do odtwarzania gier. W dzisiejszych czasach jest to bardzo popularne hobby, chociażby ze względu na tak łatwy dostęp do sprzętu, gier oraz internetu. Jeśli zależy nam na wygranych, udanych rozgrywkach, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości dodatki, urządzenia główne oraz gadżety. Ale wszystko to zależy też od rodzaju gier, w jakie chcemy grać. Zatem warto sprawdzić wszystkie dostępne opcje, a takie znajdziecie u nas, poniżej.

Jaki monitor gamingowy 240hz 4k nada się więc idealnie? Oczywiście w naszym poniższym poradniku nie dostaniecie na tacy jednego, konkretnego modelu. Bowiem każdy ma inne potrzeby. Więc przedstawimy Wam kilka przykładów oraz porad, jak wybrać odpowiedni model dla siebie, czy na co zwrócić uwagę. Jeśli macie wiele pytań, to u nas znajdziecie na nie odpowiedzi. Zapraszamy Was już teraz do lektury, do poszukiwań odpowiedzi i do komentowania w sekcji komentarzy!

Czym wyróżnia się monitor gamingowy 240hz 4k?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym w ogóle charakteryzuje się monitor gamingowy 240hz 4k. Bowiem zwykły monitor nie musi mieć aż tak dobrych parametrów. Jednak gry często są wymagające. I musimy mieć dobrej jakości gadżety, by je odtworzyć. Dlatego wiele osób decyduje się właśnie na monitor 240kz. A co do dokładnie oznacza? Że jest to sprzęt o częstotliwości odświeżania obrazu 240hz. Czyli obraz odświeża się 240 razy na sekundę. Co jest bardzo dużym wynikiem i na pewno świetnie sprawdzi się podczas gier komputerowych.

A co oznacza 4k? Technologia 4k to w obecnych czasach nawet już standard bardzo wysokiej rozdzielczości ekranu, o parametrach 3840×2160 pikseli. Jest to znacznie więcej, niż popularne do tej pory Full HD. Zyskujemy tu większy kontrast, lepsze odwzorowanie kolorów oraz bogatszą paletę barw.

Monitor gamingowy 240hz 4k
Monitor gamingowy 240hz 4k / Ranking, cena i opinie

Jaki monitor gamingowy 240hz 4k wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaki monitor gamingowy 240hz 4k wybrać? To dość ważny wybór, by w pełni móc cieszyć się wszystkimi parametrami grając w grę. Dlatego koniecznie sprawdźmy, co jest dostępne w różnych sklepach od różnych producentów. Jakoś oznacza to, jak pójdzie nam dana gra komputerowa, inaczej dana rozgrywka. Przede wszystkim pamiętajmy o własnych potrzebach, ale też zwracajmy uwagę na kilka ważnych elementów, takich jak:

  • przekątna i rozdzielczość ekranu,
  • matryca,
  • regulacja i montaż.

Przekątna ekranu w monitorze gamingowym 240hz 4k

Zawsze zaczynamy wybór takich produktów od sprawdzenia ich wielkości. Zatem jaka przekątna, a co za tym idzie, także rozdzielczość może znajdować się w przypadku monitora gamingowego 240hz 4k? Zacznijmy od wielkości ekranu. Zwykle przy takiej częstości odświeżania obrazu, mamy przekątną o parametrach 20-25 cali. Czyli dość duży ekran. A są i nawet większe 27-28 cali. Co za tym idzie, że nasz monitor spokojnie udźwignie rozdzielczość 4k.

Warto też wspomnieć, że monitor gamingowy 240hz 4k ma także dane proporcje ekranu. Przykładem może być parametr 16:9 lub 16:10.

Polecamy: Monitor gamingowy 240hz

Matryca w monitorze gamingowym 240hz 4k

Nie zapomnijmy też, że monitor gamingowy 240hz 4k posiada matryce ekranu. I oczywiście to bardzo ważny element, który zaraz omówimy. Przede wszystkim do wyboru mamy dwa rodzaje: błyszcząca lub matowa.

W przypadku matrycy matowej, jest ona świetna do pomieszczeń słonecznych, gdyż idealnie odbija promienie słońca, przez co widzimy dokładnie, co mamy na ekranie. Może więc grać latem i zimą i zawsze wiemy, co to jest za obraz. Jednak często kolory mimo wszystko mogą być nieco gorszej jakości.

Z kolei matryca błyszcząca idealnie oddaje parametr, jaki jest rozdzielczość 4k. Niestety nie odbija promieni słonecznych, na rzecz dobrych kolorów, które często są ważne w grze. Mimo to zdecydowanie nie polecamy do mocno nasłonecznionych pomieszczeń.

Wspomnimy także o czasie reakcji matrycy. W przypadku graczy to element, na który zwracają uwagę. Warto w przypadku gier i rozgrywek zdecydować się na parametr 1 ms czasu reakcji matrycy. Ryzykowne może okazać się 2ms, choć też nie jest to najgorszy parametr, bowiem zależy, w jakie gry chcemy grać. Im są to gry bardziej wymagające szybkości, ruchu i działania „na już”, tym mniejszy parametr nam się przyda.

Jaki monitor gamingowy 240hz 4k
Jaki monitor gamingowy 240hz 4k wybrać? – cena, opinie, ranking

Regulacja i montaż w monitorze gamingowym 240hz 4k

Na samym końcu możemy wspomnieć o regulacji oraz montażu monitora gamingowego 240hz 4k. Nie sposób o tym nie wspomnieć, gdyż często monitor to element, który lezy na biurku. A my nie zawsze mamy na tyle duże biurko i tyle wolnego miejsca w pokoju. Dlatego śmiało możemy zakupić ramię do monitora, czy też powiesić go na ścianie.

Wiele modeli monitorów gamingowych 240hz 4k posiada także opcję pivot, czyli możliwość okręcania ekranu pionowo lub poziomo według upodobań. Możemy także regulować wysokość ramienia monitora czy kąt nachylenia do nawet 90 stopni.

Najlepszy monitor gamingowy 240hz 4k

Najlepszy monitor gamingowy 240hz 4k, czyli jaki? Taki, który dzięki swoim świetnym parametrom odtworzy dla nas najnowsze gry, w bardzo dobrej jakości. Liczy się częstość odświeżania ekranu, co w tym wypadku nas nie zawodzi. Także mamy bardzo wyrazisty obraz, pełen odpowiednich kolorów oraz kontrastów. A także warto zwrócić uwagę na jego samą wielkość, zakrzywienie ekranu czy możliwość podłączenia dodatków czy dopasowanie montażu.

Sparwdź: Monitor 27 cali 4k

Gdzie kupić monitor gamingowy 240hz 4k?

Dobry monitor gamingowy 240hz 4k możemy zakupić w różnych miejscach, czy to w internecie, ale także w sklepach stacjonarnych np. z elektroniką, w sklepach dla graczy oraz marketach z RTV. Warto tam zajrzeć, skorzystać z pomocy doradcy klienta, przejrzeć dostępne oferty oraz je porównać. Zobaczmy co warto kupić, na własne oczy.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy m. in.: Acer, Samsung, MSI, AOC, Xiaomi, LG i wielu innych.

Najlepszy monitor gamingowy 240hz 4k
Najlepszy monitor gamingowy 240hz 4k

Cena monitora gamingowego 240hz 4k

Jaka jest cena za monitor gamingowy 240hz 4k? Musimy zastanowić się, czego potrzebujemy i czego oczekujemy, bo na cenę wpływa nie tylko producent, ale też jakość wykonania, dodatki, parametry czy dostępne funkcje. Zaczynając od najtańszych zapłacimy około 1000 zł. Z kolei te droższe mogą sięgać nawet 1300 zł – 1600 zł.

Zobacz też: Monitor 144hz 27 cali

Monitor gamingowy 240hz 4k – opinie

A co Wy sądzicie na ten temat? Dlaczego w ogóle warto zakupić monitor gamingowy 240hz 4k? Dlaczego to dobry gadżet? Co nam daje? Czym się wyróżnia? Co możecie o nim powiedzieć? Jaki model polecacie innym? I dlaczego akurat taki? A jakiś się u Was nie sprawdził? Czym się charakteryzują takie gadżety? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy, jakie są Wasze opinie w tym temacie!

Monitor gamingowy 240hz 4k / Ranking najlepszych

W obecnych czasach mamy wiele udogodnień, gdzie nie musimy brać w ciemno. Zwłaszcza, gdy zależy nam na jakości. Warto dowiedzieć się, co myślą i polecają inni. I właśnie takie urządzenia znajdziecie w naszym rankingu najlepszych monitorów gamingowych 240hz 4k. Zobaczcie, co warto kupić i dlaczego. Każdy produkt zawiera pełen opis i aktualną cenę. Zobaczcie sami!

Dodaj opinie na forum