Monitor do 200 zł

Monitor do 200 zł to niezła zagwozdka, kiedy chcemy tanio skompletować dobry zestaw komputerowy. Możliwości na rynku jest niewiele i często nie zachwycają one parametrami. Kiedy jednak poświęcimy sprawie nieco uwagi, znajdziemy kilka całkiem sensownych propozycji, po które warto sięgnąć.

W poniższym poradniku podpowiadamy, jak i gdzie kupić budżetowy monitor, na które parametry zwracać uwagę oraz jaki monitor do 200 zł jest najlepszy.

Monitor do 200 zł Ranking
Jaki Monitor do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Gdzie kupić monitor do 200 zł?

Zacznijmy od tego, gdzie warto szukać najlepszych monitorów do 200 zł. W sklepach stacjonarnych możemy nic nie znaleźć, dlatego od razu przejdźmy do sklepów internetowych. Również i tutaj oferta jest okrojona do ledwie kilku modeli o bardzo słabych parametrach.

Monitor do 200 zł
Monitor do 200 zł – ceny i opinie / Gdzie kupić? / Ranking najlepszych

Gdzie zatem szukać dobrego monitora do 200 zł? Możemy zdecydować się na zakup używanego, jednak nigdy nie mamy pewności co do uczciwości sprzedawcy i sprawności sprzętu. Najlepszym wyjściem jest więc udanie się do sklepu z towarem poleasingowym. Jesteśmy tam w stanie znaleźć dobre monitory do 200 zł z niewielkimi śladami użytkowania, w niskiej cenie i z gwarancją trwającą od kilku do nawet 12 miesięcy.

Zobacz też: monitor do 400 zł

Zastosowania monitora do 200 zł

Warto wiedzieć, że nawet najlepszy monitor do 200 zł nie nadaje się do wszystkiego. Jest on dedykowany przede wszystkim pracom biurowym, edycji dokumentów, przeglądaniu stron internetowych i mediów społecznościowych, wprowadzaniu danych, ewentualnie oglądaniu filmów. Raczej nie polecamy ich graczom, szczególnie tym lubiącym zręcznościówki i strzelanki, zwłaszcza jeśli zależy Wam na dobrych wynikach.

Jaki monitor do 200 zł wybrać i kupić?

W zależności, czy wybierzemy sprzęt nowy, czy po leasingu, możemy liczyć na gorsze lub lepsze parametry. Przejdźmy do omówienia tych najważniejszych, do których należą:

  1. Format obrazu,
  2. Wielkość ekranu,
  3. Rozdzielczość,
  4. Matryca,
  5. Odświeżanie,
  6. Podstawka,
  7. Pivot,
  8. Stan techniczny.

Format obrazu w monitorze do 200 zł

Format obrazu to po prostu proporcje monitora do 200 zł. Najpopularniejszym obecnie formatem są panoramiczne 16:9 i 16:10, ponieważ to właśnie one zapewniają szeroki kąt widzenia i do takich proporcji przystosowana jest większość produkcji zarówno filmowych, jak i gier. Do prac biurowych jednak często wybieramy monitory do 200 zł o proporcjach 4:3.

Wielkość ekranu w monitorze do 200 zł

Wielkość ekranu podaje się w calach, a mierzymy ją po przekątnej. Dobry monitor do 200 zł może osiągać od 17 do 24 cali. Mniejszy nie zużywa tyle energii i nie zajmuje miejsca na biurku, natomiast większy oferuje znacznie wyższy komfort pracy, gdyż litery są większe, a na ekranie mieszczą się wszystkie potrzebne informacje.

Sprawdź także: monitor gamingowy do 500 zł

Rozdzielczość ekranu monitora do 200 zł

Czym jest rozdzielczość? Określa ona liczbę pojedynczych cząstek, kwadratów, z których składa się obraz. W zakładanym budżecie na Full HD nie mamy co liczyć, jednak najlepsze monitory do 200 zł mogą osiągać nawet rozdzielczość 1680 na 1050 pikseli. To oznacza przyzwoitą jakość obrazu, która sprawi, że nie umknie nam żaden szczegół.

Matryca w monitorze do 200 zł

Wśród tanich monitorów do 200 zł najpopularniejszą matrycą jest TN. To rodzaj niedrogi w produkcji. Co prawda, kolory na nim wyświetlane i kontrast mogą pozostawiać wiele do życzenia, jednak zaletą tej technologii jest szybkość reakcji, dlatego warto przemyśleć ten wybór.

Jeśli jednak realistyczne odwzorowanie barw oraz dobre kąty widzenia są dla nas priorytetem, najlepiej sięgnąć po dobry monitor do 200 zł z matrycą IPS. To właśnie ona wyświetla wiele milionów barw i choć reaguje nieco wolniej, w codziennej pracy w niczym nam to nie przeszkadza. Matryca IPS świetnie sprawdza się, gdy oglądamy dużo filmów, zdjęć i szeroko pojętych materiałów graficznych.

Jaki Monitor do 200 zł
Jaki monitor do 200 zł wybrać i kupić? Zobacz ranking najlepszych, opinie i ceny

Odświeżanie w monitorze do 200 zł

Czy w monitorze do 200 zł możemy liczyć na wysoką częstotliwość odświeżania? Niestety, nie bardzo. Większość modeli w tym budżecie oferuje co najwyżej 60 Hz. Oznacza to, że obraz na ekranie odświeża się 60 razy w ciągu jednej sekundy. W dużym uproszczeniu można więc powiedzieć, że dobry monitor do 200 zł wyświetla do 60 klatek na sekundę. Biorąc pod uwagę, że większość filmów nagrywana jest w 25 lub 30 klatkach na sekundę, to całkowicie wystarczająca wartość.

Zobacz też: monitor do 600 zł

Podstawka w monitorze do 200 zł

Zwróćmy uwagę, jakie elementy są dołączane do zestawu przy zakupie dobrego monitora do 200 zł. Podstawka nie zawsze do nich należy, a służy ona postawieniu urządzenia na stole lub biurku. Jeśli więc trafimy na model bez podstawki, możemy kupić ją osobno, dokładając kolejne kilkadziesiąt złotych, lub powiesić monitor na ścianie.

Pivot w monitorze do 200 zł

Najlepsze monitory do 200 zł, zwłaszcza te poleasingowe, wyposażone są w funkcję pivot. Czym ona jest? To po prostu możliwość przekręcenia monitora o 90 stopni, by zmienić orientację obrazu z poziomej na pionową. Może się to okazać bardzo korzystne, gdy na przykład pracujemy na długich dokumentach i chcielibyśmy widzieć więcej na ekranie.

Stan techniczny monitora do 200 zł

Kupując poleasingowy monitor do 200 zł, jak również urządzenie używane lub w outlecie, zwróćmy uwagę na jego stan techniczny. Najmniejszym problemem są przetarcia i drobne uszkodzenia obudowy, choć oczywiście one też wpływają na cenę. Poprośmy jednak o włączenie monitora i sprawdźmy, ile jest tak zwanych martwych pikseli.

Dobry monitor do 200 zł będzie miał ich najwyżej kilka, natomiast bardziej zużyte, wyeksploatowane sprzęty mogą mieć całe pasy martwych pikseli, które znacznie zaburzają korzystanie ze sprzętu.

Jaki monitor do 200 zł jest najlepszy?

Jak widzicie, najlepszy monitor do 200 zł raczej nie zachwyca nas parametrami, ale można z powodzeniem go używać, jeśli tylko nie mamy zbyt wygórowanych wymagań. Niektóre modele poleasingowe mogą być nawet wyposażone w dodatkowe funkcje, jak na przykład złącza HDMI i USB czy głośniki, co do zasady jednak nie spodziewajmy się fajerwerków. Jeśli zależy nam na czymś lepszym, poczekajmy z zakupem, aż trochę powiększymy budżet.

Sprawdź koniecznie: monitor do 500 zł

Producenci monitorów do 200 zł

Dobre monitory do 200 zł, biorąc pod uwagę również te poleasingowe, znajdziemy w ofercie takich producentów, jak Dell, Lenovo, Philips, BenQ, NEC i innych.

Najlepszy Monitor do 200 zł
Najlepszy monitor do 200 zł

Monitor do 200 zł – opinie

Udało się Wam kiedyś wyhaczyć tak tani monitor? Jeśli tak, to gdzie? Podzielcie się swoimi poradami i opiniami o monitorach do 200 zł!

Monitor do 200 zł / Ranking najlepszych

W naszym rankingu najlepszych monitorów do 200 zł znajdziecie kilka sensownych propozycji urządzeń w zakładanym budżecie.

2.
Dell P2213
Monitor do 200 zł Dell

Dodaj opinie na forum