Monitor do 100 zł

Monitor do 100 zł jest to jeden z głównych elementów komputera stacjonarnego. Jeśli dobierzemy go odpowiednio do naszych preferencji, może okazać się bardzo przydatny i wielofunkcyjny. Musimy jednak pamiętać, że 100 zł to nie dużo, jak na sprzęt elektroniczny. Tak na prawdę przed zakupem musimy zastanowić się, co jest dla nas ważne, aby potem móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji. I choć niewielu korzysta już z komputerów stacjonarnych, to na sklepowych półkach nadal jest spory wybór, choć parametry raczej nie zachwycają nas w pełni.

Zatem jaki monitor do 100 zł wybrać? Zastanawiacie się co jest ważne lub gdzie dokonać zakupu? Nie wiecie jak się do tego zabrać? Jeśli potrzebujecie pomocy w wyborze, chętnie podpowiemy Wam kilka ciekawych rad, które możecie wykorzystać podczas zakupów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym poniższym artykułem oraz rankingiem najlepszych!

Monitor do 100 zł Ranking
Jaki Monitor do 100 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jaki monitor do 100 zł wybrać i kupić?

Jak już wspominaliśmy, na rynku jest wiele dostępnych modeli, lecz nie wszystkie mogą nas zachwycić czy zainteresować. W tym wypadku, aby dokonać dobrego zakupu za niewielką cenę, warto dokładnie przyjrzeć się, co oferują nam producenci. Zwróćmy uwagę na kilka najistotniejszych elementów:

  1. rozmiar i format,
  2. rozdzielczość,
  3. matryca,
  4. jasność i kontrast,
  5. złącza,
  6. podstawka.
Monitor do 100 zł
Monitor do 100 zł / Ranking i opinie

Rozmiar i format monitora do 100 zł

Monitor do 100 zł to niewielkie urządzenie. Zwykle przekątna waha się między 15 – 19 nawet do 24 cali. W zależności od producenta czy modelu. Proporcje ekranu, które są nam zagwarantowane to 16:9. A całkowite wymiary, choć mogą się nie znacznie różnic, zwykle wynoszą 278 x 157 mm czy 330 x 192 mm. Zatem jest to niewielki sprzęt, jednak nie każdy potrzebuje wielkiego ekranu. Jeśli jednak potrzebny nam jest większy – będziemy musieli zapłacić więcej.

Polecamy: Monitor do 300 zł

Rozdzielczość monitora do 100 zł

Bardzo ważnym elementem w monitorze do 100 zł, jak i we wszystkich urządzeniach elektrycznych, jest rozdzielczość. Rozdzielczość oznacza liczbę pojedynczych cząsteczek, na które składa się każdy monitor. W takiej cenie raczej nie mamy co spodziewać się dobrej jakości. Zwykle do dyspozycji mamy HD. Choć patrząc na jego parametry powinien to być wystarczający rozmiar.

Matryca w monitorze do 100 zł

Jeśli chodzi o monitory do 100 zł do wyboru mamy dwa rodzaje matrycy. Pierwszą z nich jest TN, który jest niezwykle populary ze względu na niskie koszty produkcji. Choć ma on minus w postaci niepełnego odwzorowania kolorów i kontrastów. Jednak mimo wszystko ma szybką reakcję. Jeśli chodzi o tam mały ekran, nie zauważymy jego błędów i słabych kolorów.

Drugim rodzajem, raczej rzadko spotykanym w monitorach do 100 zł jest IPS. Jest to matryca nieco droższa, która bardziej charakteryzuje się niską szybkością reagowania, za to ma na prawdę wyraziste barwy i kontrasty. Ma on większą liczbę barw. Choć przy tak małym obrazie mogłyby się one wydawać aż nadto wyraziste. Dlatego nie stosuje się jej tak często, jak TN.

Jaki monitor do 100 zł
Jaki monitor do 100 zł – opinie i ranking

Jasność i kontrast w monitorze do 100 zł

Jasność oraz kontrast to ważne elementy w monitorze do 100 zł. Powinniśmy przed zakupem zwrócić na nie uwagę, gdyż są odpowiedzialne za przekładanie jakości obrazu, który jest wyświetlany. Odpowiednie dopasowanie pozwoli nam oglądać wyrazisty obraz, w odpowiednich kolorach, nawet w bardzo nasłonecznionym, czy wręcz przeciwnie, bardzo ciemnym pomieszczeniu. Kontrast pozwala nam widzieć kolory żywe, ich głębie, co poprawia ogólne wrażenia. Stają się one bardziej realistyczne. A to jest dość ważne podczas oglądania filmów. Oczywiście w tej cenie nie spodziewajmy się cudów, jednak starajmy się wybrać jak najlepszą jakość.

Złącza w monitorze do 100 zł

Każdy monitor do 100 zł posiada złącza. I choć nie jest to urządzenie z najwyższej półki, zawsze będzie możliwość podłączenia USB. Dzięki niemu możemy mieć ułatwioną pracę. Do tego nie zapomnijmy o VGA cy DVI oraz Displayport. Niekiedy jest dostęp do złącza HDMI. Taki złącza bywają bardzo przydatne. Dzięki USB podłączymy telefon czy tablet, a dzięki HDMI możemy obejrzeć film czy zdjęcia na większym ekranie telewizora.

Zobacz: Monitor do 200 zł

Zastosowanie monitora do 100 zł

Dobry monitor do 100 zł ma główne zadanie. Jest jedną z części komputera stacjonarnego, która spala cały sprzęt w całość. Kupując komputer musimy zakupić cały zestaw, gdyż te części nie będą bez siebie działać. Całość posłuży nam jako sprzęt do zarówno do pracy czy szkoły, jak i codziennej rozrywki. Dzięki temu, że mamy monitor do 100 zł możemy tworzyć dokumenty, prezentacje, surfować po internecie, grać w gry, słuchać muzyki czy oglądać filmy. Po części jest to trochę mała wersja telewizora.

Pivot w monitorze do 100 zł

Niektóre modele monitora do 100 zł posiadają opcję pivot. Jeśli zastanawiacie się cóż to takiego – już wyjaśniamy. Pamiętajmy, że nie jest to opcja dostępna we wszystkich modelach. Pivot to funkcja, która pozwala obracać monitor o 90 stopni. Tak, by mógł mieć orientację pionową. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza, gdy zamierzamy długi czas pracować z dokumentami czy też pionowymi zdjęciami. Będzie nam wtedy wygodniej i obraz będzie jeszcze większy. Przez co będzie nam wygodniej korzystać z niego.

Najlepszy monitor do 100 zł

Monitor do 100 zł to bardzo mały wydatek. Nie musi to jednak oznaczać, że będzie to zły sprzęt. W tej cenie możemy znaleźć dla siebie bardzo funkcyjny monitor, który będzie najlepszy. Oczywiście każdy ma inne preferencje, jednak warto przeczytać też opinii innych użytkowników. Nie ma jednego najlepszego modelu, dlatego powinniśmy zastanowić się nad tym co będzie dla nas przydatne. Nad tym co koniecznie potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, że nie będzie to nie wiadomo jak dobrej jakości sprzęt, więc np. nie nadaje się on zbytnio dla graczy, obraz mógłby się zacinać a przekątna mogłaby się okazać zbyt mała. Jednak warto rozejrzeć się, jeśli zależy nam głownie na oglądaniu filmików czy surfowaniu po internecie.

Najlepszy monitor do 100 zł
Najlepszy monitor do 100 zł

Gdzie kupić monitor do 100 zł?

Jeśli dobry monitor do 100 zł to z pewnością sklepy stacjonarne RTV lub z akcesoriami elektronicznymi. W takich miejscach pomocną dłoń zawsze wyciągnie doradca klienta. Do tego mamy duży wybór, który możemy porównać z różnymi modelami. Warto też zajrzeć do sklepów internetowych, gdzie często mamy różne zniżki i promocje. Do znanych producentów należą: Natec, BlitzWolf, Dell, Fellowes, HP, Qoltec i inni.

A może Monitor do 400 zł ?

Monitor do 100 zł – opinie

Wiele osób zdecydowało się na zakup monitora do 100 zł, głównie ze względu na cenę i całkiem przystępną jakość. A jakie są Wasze doświadczenia? Co sądzicie na temat tego sprzętu? Wart takich pieniędzy, a może lepiej zainwestować w droższy? Co skłoniło Was do zakupu? Widzicie więcej wad czy zalet? Koniecznie dajcie znać! Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Monitor do 100 zł / Ranking najlepszych

Nie zawsze wiemy co warto wybrać, ale zawsze możemy kierować się tym, co polecają inni. Dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy ranking najlepszych monitorów do 100 zł. Są w nim zawarte najchętniej wybierane modele wraz z pełnym opisem. Nie ma na co czekać – sprawdźcie i wybierzcie dla siebie najlepszy monitor do 100 zł!

Dodaj opinie na forum