Czemu Disney miałby kupić 20th Century Fox i co to oznacza dla filmów obu wytwórni?

Raport CNBC
Co z tą oryginalną wersją Star Wars

Łukasz Stelmach

Entuzjasta popkultury, beergeek, nałogowy czytelnik komiksów. Uwielbiam tworzyć treść w internecie i zarażać ludzi swoją pasją. Lubię mieć swoje zdanie.

Zobacz wszystkie posty
  • Jsatrzab

    Wydaje mi się że w przypadku połączenia, Marvel nie przepuścił by okazji do użycia Fantastic Four szczególnie w związku z ich powrotem w komiksach. Dali rade zbudować Spidermana w MCU, po zaledwie 3 latach od jego poprzedniej “solowej” iteracji, która była znacznie bardziej popularna niż jakikolwiek film z FF. Zanim zdążyliby cokolwiek nakręcić mielibyśmy już 2019-20 rok czyli 4-5 lat od premiery Fan4Stic.
    Jeśli chodzi o X-men to po części się z tobą zgadzam. Disney nie odpuścił by możliwości kręcenia mniejszych i bardziej autorskich filmów dla starszego widza jakie daje im Fox. Jednak nie ma mowy by na dłuższą metę Marvel odpuścił sobie X-men. Dlatego wydaje mi się że w takim przypadku Fox nadal produkowałby Deadpoola i filmy o “dziwnych” i brutalnych mutantach kierowane do starszego widza bo to im wychodzi. Natomiast główna seria X-men trafiłaby do domu, bo nie ma powodu by robić inaczej. W Marvelu mogli by w końcu przestać robić podchody, a filmy o drużynie X-men mogą spokojnie wychodzić co 2-3 lata. Stara obsada filmów X-men w zasadzie już odeszła (Stuart, McKellen, Jackman), nowsza wielokrotnie mówiła że nie chce wracać (McAvoy, Fassbender, Lawrence), a najnowszej nikt nie zna i nikomu na niej nie zależy(Sophie Turner i reszta dzieciaków), więc to też nie stanowi żadnego problemy. Oczywiście dużo zależy od tego na jakim etapie produkcji Dark Pheonix doszłoby do transakcji i czy dałoby się to jeszcze skasować. Jeśli tak to X-men mogliby spokojnie zawitać w 4 lub 5 fazie MCU.