Tym postem robię małą przysługę znajomemu, który to właśnie wziął udział w bardzo fajnym projekcie. I tenże projekt naprawdę szczerze propsuję – pomyślałem zatem, że dobrze będzie się podzielić wiadomością.


Pamiętacie Batman Beyond? To była naprawdę dobra, utrzymana w zaskakująco mrocznym, cyberpunkowym klimacie kreskówka, pokazująca Gotham przyszłości, gdzie staruszek Bruce Wayne wycofał się z bycia Batmanem, a jego miejsce zajął Terry McGinnis. Nowy Batman dostał bardzo ciekawe grono nowych przeciwników oraz sojuszników, ale jednocześnie twórcy zadbali też o wątki czy postacie będące pomostem między rzeczywistością Beyond z dobrze nam znanym światem Batman: The Animated Series. Co najważniejsze, serial poruszał wiele poważnych wątków, eksplorując psychikę Bruce’a czy Terry’ego oraz wystawiając ich na ciężkie próby, jednocześnie dotykając też tematów pokroju wpływu technologii na kondycję społeczeństwa, niebezpieczeństw wynikających z rozwoju nauki i tak dalej.

Bez-nazwy-1

Mam spory sentyment do tego serialu, więc chyba najwyższy czas poszukać jakiegoś DVD na Amazonie i przypomnieć sobie chociaż kilka odcinków – a potem możecie się spodziewać krótkiego materiału na ten temat w ramach IHBD co tydzień. Ciekaw jestem ile osób tę kreskówkę pamięta – ja oglądałem to nałogowo na Toonami, swego czasu to był mój ulubiony serial z tamtego bloku zaraz obok X-Men: Ewolucja. Na którąkolwiek inkarnację Teen Titans czy chwalone Young Justice już się niestety nie załapałem wiekowo – gdy te produkcje robiły się popularne, ja już miałem w głowie inne rzeczy niż kreskówki. :)

No dobra, skąd ten napływ nostalgii? Ano dostałem info o tym, że udało się sfinalizować projekt Beyond – czyli mały hołd dla serialu Batman Beyond ze strony polskiego zespołu Two Games Joined. Grupa udostępniła darmowy singiel, nawiązujący stylistyką do oprawy muzycznej wspomnianej kreskówki – i jeśli pamiętacie np. jej klimatyczne intro, to powinniście wiedzieć, czego możecie się spodziewać. Jeśli nie, tym bardziej zerknijcie na kreskówkę i kawałki stworzone przez Two Games Joined. Kolejność dowolna.

[toggle title=”Więcej o zespole Two Games Joined”]
Two Games Joined to zespół, w skład którego wchodzą członkowie o pseudonimach DoubleGJ, Flyghtning oraz Kelen. Ich twórczość jest inspirowana różnymi dziełami popkultury takimi jak gry wideo, komiksy i tym podobne. Zespół zadebiutował swoim pierwszym EP o tytule Ballistic Bunny, w którym znalazły się remixy utworów pochodzących z gry Jazz Jackrabbit.

Facebook
YouTube
Soundcloud
Bandcamp
[/toggle][space height=”20″]

W ramach singla macie tam trzy kompozycje – Beyond, będące wariacją na temat openingu i outra Batman Beyond oraz dwa utwory utrzymane w podobnym klimacie. Bonusowo znajdziecie tam też wersję radiową pierwszego utworu oraz jeden remix. Utworów możecie posłuchać na SoundCloud, YouTube czy BandCamp – tam możecie sobie ściągnąć mp3 po wpisaniu ceny za jaką chcecie nabyć singiel. Co tam wpiszecie, to Wasza sprawa, może być i zero. ;)

Jeśli podoba Wam się ta inicjatywa, pomóżcie chłopakom w promocji – kto wie, może wyprodukują coś jeszcze. Bo tak naprawdę napisałem ten post tylko po to, bo liczę na jakiś cover openingu do X-Men TAS albo Ewolucji. Mam nadzieję, że to czytają.