Za nami siódmy sezon Doctor Who, zatem wszyscy ci, którzy planowali zapoznać się z tym serialem, mają doskonała okazję, by się za to zabrać.

Przerwa potrwa aż do listopada, kiedy zostanie wyemitowany specjalny odcinek w formie pełnometrażowego filmu, który nie dość, że zapowiada się wyśmienicie, to jeszcze może wymagać sporo wiedzy o historii serialu od widzów, zatem do roboty!

doktoir89989

No dobra, ale jest jeden problem – mówimy tu o serialu emitowanym (z kilkoma mniejszymi i jedną większą przerwą) od 1963 roku, zatem wcale nie jest tak łatwo zorientować się, w którym momencie najlepiej wskoczyć do grona widzów produkcji BBC. Poruszyłem ten temat bardzo pobieżnie przy okazji mojego poprzedniego tekstu na temat Who i wielu komentujących (jak łatwo się domyślić, już należących do fandomu, tak jak i ja), miało sporo obiekcji – dlatego postaram się tutaj poruszyć ten temat szerzej, przybliżając kilka różnych możliwości, jak w miarę szybko i bezboleśnie zostać fanem Doctor Who – a to wcale nie jest jakoś tam trudne, zwyczajnie trzeba zminimalizować ryzyko zrażenia się na samym początku, w związku z tym, że Doctor to dosyć specyficzny serial i wymaga poniekąd pozbycia się przyzwyczajeń z oglądania innych produkcji.

Pełny tekst znajdziesz w serwisie sPlay.pl

Łukasz Stelmach

Entuzjasta popkultury, beergeek, nałogowy czytelnik komiksów. Uwielbiam tworzyć treść w internecie i zarażać ludzi swoją pasją. Lubię mieć swoje zdanie.

Zobacz wszystkie posty