Comic-Con za nami, a razem z nim panel poświęcony Guardians of the Galaxy Vol. 2 i garść newsów, jakie do nas dotarły. Pozwoliłem sobie zebrać to wszystko do kupy i skompilować do jednego posta wszystko co wydaje mi się ciekawe w kontekście filmu.

Część informacji pochodzi z samego panelu i wiadomości przekazanych tam do uczestników, część z wywiadów z ekipą, natomiast reszta jest bazowana na licznych streszczeniach i analizach materiałów wideo, jakie pokazano na owym panelu. Nie można było tych filmów nagrywać i publikować, ale znaleźli się uczestnicy, którzy byli uprzejmi opisać to co widzieli.

13775414_10153491942966157_3413437550656676571_n

Poniższą listę będę uaktualniał i poprawiał gdyby pojawiły się jakieś nowe informacje na ten temat.
 • Akcja filmu będzie się dziać się ledwie parę miesięcy po poprzednim. W tym czasie jednak Guardians stali się sławni po uratowaniu wszechświata poprzednim razem, więc nie mają problemu z nowymi zleceniami – sam trailer zaczyna się gdy bohaterowie szykują się do ujęcia czy pokonania jakiejś kosmicznej bestii.
 • Do drużyny dołączy Yondu, pozbawiony dowództwa nad Ravagers (te obejmuje Taserface), ale z nową płetwą na głowie, pozwalająca mu kontrolować tę jego latającą strzałę. Poza tym, w drużynie znajdą się także Nebula i Mantis.

facebook.com/jgunnfacebook.com/jgunn

 • Groot przynajmniej przez część filmu pozostanie w swojej “dziecięcej” formie, która też ma swoje zalety, bo pozwala mu dostawać się w miejsca, gdzie normalnie by się nie przecisnął. To Groot pomaga zresztą odzyskać Youndu jego płetwę (wcześniej przynosząc mu przez pomyłkę kilka innych rzeczy ze statku Ravegers, w tym sztuczne oko, które od razu chce przywłaszczyć sobie Rocket).
 • Ayesha (w komiksach znana także jako Kismet), grana przez Elizabeth Debicki, to liderka (High Priestess) Sovereign, rasy genetycznie idealnych ludzi, którzy swoją drogą są też przewrażliwieni na swoim punkcie i ekstremalnie niebezpieczni. Ayesha zleca Guardiansom zadanie (wcześniej jakoś znosząc zaloty Petera Quilla i żarciki Rocketa), jednak jak ujawniła aktorka, potem robi się nieprzyjemnie. Można więc założyć, że bohaterka ta stanie się z czasem villainem w tym filmie. Być może zadanie dotyczyć będzie właśnie wspomnianej wcześniej bestii.
 • Nigdzie w zapowiedziach ani pokazanych materiałach wideo nie ma mowy o Adamie Warlocku, aczkolwiek widać tu i ówdzie aluzje do niego. Albo więc Gunn szykuje jeszcze jakąś niespodziankę z nim związaną, albo póki co ograniczymy się do aluzji i pożyczania sobie różnych elementów tej postaci, o czym za moment. Kokon Warlocka widzieliśmy w pierwszych Guarduans (najpierw z zawartością, potem pusty) – w komiksach był on również perfekcyjną istotą, stworzoną sztucznie przez naukowców z Enclave, która wyrwała się z ich kontroli i zaczęła robić za kosmicznego Jezusa. Z czasem Warlock pilnował Infinity Gauntlet, walczył ze swoim złym alter-ego, przez jakiś czas był też członkiem Guardians of the Galaxy.

 • Peter Quill wreszcie poznaje swojego ojca – jest nim Ego, żyjąca planeta. Ego potrafi tworzyć sobie humanoidalnego avatara – w tej postaci (i trudno się dziwić, ze wybrał sobie właśnie aparycję Kurta Russela) po pierwsze spłodził Petera, a po drugie – jak pokazano na trailerze – ukazuje się pierwszy raz Guardiansom, lądując na planecie w wielkim złotym jaju, przypominającym trochę kokon Adama Warlocka. Mantis (Pom Klementieff), która spędziła prawie całe życie w jego towarzystwie, oczywiście mu towarzyszy.
 • Biorąc pod uwagę, że w filmie sporą rolę będą mieć obaj ojcowie Quilla (przybrany i biologiczny), do tego ważną rolę będą mieć Ravagers, a Guardians of the Galaxy powiększą swoje grono – można śmiało założyć, że głównym motywem filmu będzie właśnie rodzina i jej znaczenie.
 • Albo… biorąc pod uwagę, że będziemy mieli konflikt między naszą barwną gromadką kosmicznych wyrzutków a rasą idealnych ludzi, pójdziemy w kierunku sympatycznego wniosku, że nie trzeba i nie warto być perfekcyjnym.
facebook.com/jgunn/
facebook.com/jgunn
 • A propos Ravagers, tym razem nie są już tylko Michaelem Rookerem, Seanem Gunnem (Kraglin) i resztą – już teraz James Gunn przedstawił nam nowy skład tej bandy oraz ich imiona: poza Kraglinem i Taserfacem (Chris Sullivan), są także Wretch (Evan Jones), Half-Nut (Jimmy Urine), Brahl (Stephen Blackehart), Gef the Ravager (Steve Agee), Oblo (Joe Fria) i Narblik (Terence Rosemore).
 • Sylvester Stallone pojawia się w filmie, ma na sobie strój Ravagera. Można by przyjąć, że to tylko jakieś cameo, ale Sly trafił do pokazywanego na panelu materiału, więc być może będzie to jednak większa rola.
 • Nie wróci za to Josh Brolin w roli Thanosa, ani Benicio del Toro jako Collector. Nie będzie też w filmie Infinity Gems – do “odkrycia” zostały dwa, time gem i soul gem. Jeden z nich być może pojawi się w Doctor Strange.
 • Utworami, które słychać w materiałach pokazanych na panelach są The Chain Fleetwood Mac oraz Come a Little Bit Closer Jay and the Americans. Nie wiadomo, czy oba pojawią się w filmie jako część Awesome Mix vol. 2, ale są na to pewnie spore szanse.

 • Rocket zostaje nazwany przez Star-Lorda głupim szopem, na co ten pierwszy się oczywiście obraża. Quill się więc poprawia i nazywa swojego kompana “trash panda”. Nie jest to może specjalnie istotne, ale kocham humor tego filmu. A nawet go jeszcze nie widziałem.
 • Z innych scen, które pewnie przejdą do historii, jest też moment gdy Drax widzi Ego i dowiaduje się o tym, że planeta stworzyła sobie ludzkie ciało. Pierwsze o co pyta, to czy Ego zrobił sobie też penisa. Ten całkiem serio i uprzejmie odpowiada, że owszem. W tym czasie reszta Guardians żałuje, że to słyszała.
 • Premiera filmu w USA zaplanowana jest na 5 maja 2017 roku, natomiast pierwszy publiczny trailer zostanie opublikowany już ponoć całkiem niedługo.

Dajcie znać, czy coś przeoczyłem. :)

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5

Łukasz Stelmach

Entuzjasta popkultury, beergeek, nałogowy czytelnik komiksów. Uwielbiam tworzyć treść w internecie i zarażać ludzi swoją pasją. Lubię mieć swoje zdanie.

Zobacz wszystkie posty
 • Jan Dżony Daniecki

  Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, ale kim jest wspomniany w tekście Adam Warlock? Kocham MCU, a w szczególności GotG, ale nie mam niestety czasu na dokładne śledzenie komiksów i swoją wiedzę czerpię głównie z podcastów oraz filmików Ichaboda, Mroowy i Komiksomaniaka. Jak ważny jest Warlock dla Strażników i jakie relacje łączą go z bohaterami? Z góry dzięki za odpowiedź :)

  • Dopiszę w tekście

   • Jan Dżony Daniecki

    Super, dzięki wielkie :)

 • Zuzanna Patkowska

  Z jednej strony zajebiście, że Yondu i Ravagersi grają większą rolę, i że więcej Ravagersów będziemy znać z imienia; a z drugiej – jak można pozbawiać Yondu dowództwa?! Jak do tego doszło? I co, kurde, robił wtedy Kraglin?

  • Bunt :) Piracka codzienność

   • Zuzanna Patkowska

    No wiem, ale część mnie chce wierzyć, że Yondu jest zbyt zajebisty, aby do tego dopuścić XD.

 • Daiktar

  Fajnie. A wiecie, że ja ostatnio byłem w Białymstoku i kupiłem komiksy “Strażników Galaktyki” z 2 częściami od Marvel NOW? Przeczytałem je oba i są świetne. Troszkę inna taka opowieść niż w filmie. Teraz czekam na trzecią część tego uniwersum, czyli zatytułowaną “Nieskończoność”. Polecam! ;)

  • Ozziemandias

   Ja staram się na bieżąco zaopatrywać się w tomiki od Egmontu z serii Marvel NOW. Strażników łyknąłem raz-dwa. Ale co najbardziej cieszy w obecnej kolekcji to Era Ultrona (chociaż sam komiks jest przeciętny) – ładnie prezentuje się razem z całą resztą komiksów (nie kupuję jedynie Uncany X-Men)

   • Daiktar

    Ładna kolekcja nie powiem. ;)

    • Ozziemandias

     Staram się powiększać z miesiąca na miesiąc :)

 • Pingback: Przestańmy się przejmować „spoilerami” (spoilerami też) – IHBD()

 • Na SDCC pokazano go tylko przez moment na jednym z materiałów wideo i z relacji wynika, że miał na sobie mundur Ravagera – aczkolwiek wiadomo, że te kostiumy nie są specjalnie charakterystyczne, więc to mogła być nadinterpretacja. Spotkałem się z paroma opiniami, że to był mundu Nova Corps, ale wydaje mi sie, że ten mundury są na tyle specyficzne, że gdyby to serio było to, to nikt nie miałby wątpliwości. Tak czy inaczej, trzeba poczekać aż materiał zostanie udostępniony szerokiem publiczności.

 • Pingback: Co dalej z MCU? | Zapiski Erica()

 • Pingback: Nowe miano Riri, gość Thor: Ragnarok, nowy concept art GoTG2 – IHBD()

 • Pingback: Doctor Strange – co nowego wiemy przed premierą? – IHBD()

 • Pingback: Guardians of the Galaxy vol. 2 – wrażenia po teaserze – IHBD()